Granny Smith PDF Nyomtatás E-mail

Eredete:

Ez a fajta egy véletlen magonc. 1868 körül Maria-Ann Smith fedezte fel Sydneytől nem messze fekvő kertjében, a „nagymama” (granny) nevet adta neki, és ezzel kezdetét is vette a Granny Smith útja a világsiker felé.

Termése:

A Granny gyümölcse középnagy vagy nagy, színe fűzöld.

Íze:

Lédús, egyhén savanykás, kemény gyümölcshússal.

Október eleje.

Tárolása:

Hagyományos hűtőhelyiségben február végéig, szabályzott légterű tárolóban április közepéig tárolható.

Braeburn PDF Nyomtatás E-mail

Eredete:

A Braeburn-t 1952-ben Új-Zélandon, egy gyümölcstermelő üzemben fedezték fel, véletlen magonc. Valószínűleg a Lady Hamilton és a Cox Orange fajták hibridje.

Termése:

Az alma termése hosszúkás formájú, középnagy vagy nagy méretű, henger alakú és sima, fénylő, aranysárga héja van. Színe a skarlátvöröstől a sötétpirosig terjed, csíkozott.

Íze:

A Braeburn kellemes, üdítő ízű, zamatos és harmonikus cukos-sav arány jellemzi. A gyümölcs húsa kemény, ropogós és nagyon lédús.

Október elején.

Tárolása:

Hagyományos hűtőhelyiségben február végéig, szabályzott légterű tárolóban március közepéig tárolható.

Elstar PDF Nyomtatás E-mail

Eredete:

Az Elstar eredetileg Hollandiából származik, 1955-ben a Golden Delicious és az Ingrid Marie keresztezéséből jött létre. A 1980-as évek közepén elsősorban Hollandiában, Belgiumban, a Boden-tó környékén és Dél-Tirolban terjedt el.

Termése:

Az Elstar középnagy, kerek alma, szabályos formával. Színe fénylő piros, márványostól mosottig terjedő fedőszínnel, és sárga alapszínnel. A gyümölcs húsa közepesen kemény és ropogós.

Íze:

Zamata fűszeres — pikáns, lédús és kellemesen üdítően savanykás.

Augusztus végén.

Tárolása:

Hagyományos hűtőhelyiségben  november közepéig, szabályzott légterű tárolóban március végéig tárolható.

Fuji PDF Nyomtatás E-mail

Eredete:

A Fuji alma Japánból származik. 1939-ben Japánban/ Moriokában nemesítették, és a Rall’s Janet, valamint a Red Delicious fajok keresztezéséből jött létre.

Termése:

A Fuji alma színe a halványrózsaszíntől a sötétpirosig terjed, enyhén csíkozott, sárgás — zöldes alapszínnel. Közepes nagyságú, tömött húsú, és nagyon lédús. Az esetleg előforduló, enyhén üveges szín a magas cukortartalomnak köszönhető.

Íze:

A Fuji íze különösen zamatos. Az alma ropogós, lédús és édes.

Október elejétől közepéig.

Tárolása:

Hagyományos hűtőhelyiségben április végéig, szabályzott légterű tárolóban június június tárolható.

Golden Delicious PDF Nyomtatás E-mail

Eredete:

A Golden Delicioust 1890 körül Nyugat Virginiában / USA, egy házhoz tartozó kertben találták fel, véletlen magoncként. Ma világszerte temesztik.

Termése:

A Golden Delicious színe a zöldessárgától az aranysárgáig terjed. A dombvidékről származó gyümölcsök jellegzetessége a tipikusan pirosas elszíneződés. Az almák nagysága a közepestől a nagyig terjed, és hosszúkás formájúak.

Íze:

A Golden Delicious ízére jellemző, hogy lédús, édeskés aromájú és enyhén savanykás.

Szeptember közepe.

Tárolása:

Hagyományos hűtőhelyiségben november végéig, szabályzott légterű tárolóban március közepéig tárolható.