Aktuális Fenntartóknak PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator
2014. május 03. szombat, 10:43

2014-2015-évtől vonatkoztatva az iskolagyümölcs-program főbb változásai:

A módosítás megtekinthető oldalunkon a rendeletek között.

• Pontozási rendszer került bevezetésre, miszerint a fenntartónak nincs mérlegelési joga, hanem a befogadott ajánlatokat kell pontoznia. A fenntartónak a legtöbb pontot elérő beszállítóval kell megkötni a szerződést.
    A pontozást dokumentumait meg kell őrizni, mert ellenőrizhetik 5 éven belül.
  • Kísérő intézkedések teljes egészében törölve lett a megállapodásból, a még a 2013/2014 tanévre megkötött 2-3 tanéves megállapodások esetén is 2014/2015 tanévet követően ebben a formában megszűnik. (Várhatóan a kísérő intézkedések megvalósítása külön szabályozás keretében fog a jövőben megvalósulni, mert továbbra is fontos eleme a sikeres iskolagyümölcs-programnak)
  • A kiosztási időszakok szeptember 1.-vel kezdődik és a II. féléves időszakokat is előrébb kerültek.
  • Megállapodás beküldési határideje minden év június 15.-e.
  • Mellékletek egy része változott.
  • A 2013/2014 tanévre megkötött több évre szóló megállapodásoknál nincs ajánlat bírálat, helyette, az eredeti megállapodás módosítása válik szükségessé az eredeti beszállítóval.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központra vonatkozó változások a fentieken túl:
  • Tankerületenként maximum 1 beszállítóval köthet megállapodást vagy módosítást.
  • Egy beszállítóval akár több közoktatási intézmény vonatkozásában is köthet egy okiratba foglat megállapodást vagy módosítást.
Az ajánlatot tevő beszállítók pontozásának nyilvántartását segítő dokumentumot letölthetik az alábbi linkről:
Módosítás dátuma: 2014. május 04. vasárnap, 23:33